Renforcé

Renforcé bavlna přesahuje svými vlastnostmi klasickou bavlnu v mnoha ohledech. Jedná se o nahusto tkanou látku vyrobenou z dlouhých česaných vláken. Je jemnější, hebčí a příjemnější na dotek. Renforcé bavlněné plátno vám může připomínat bavlněný satén, protože na rozdíl od klasické bavlny je mnohem hladší. Navíc má zvýšené absorpční vlastnosti, odvádí tělesnou vlhkost, je odolné proti otěru a má dlouhou životnost. Nebledne na světle a lépe si udrží barvy. 

Perkál

Perkál je dalším druhem prémiové bavlněné tkaniny. Je jedinečný v tom, že má velkou hustotu vláken, hustější než Renforcé. V podstatě to znamená, že zatímco skrz ostatní látky mohou pronikat drobné částečky, perkál je unikátní v tom, že skrz něho opravdu nic neprojde. Základními vlastnostmi perkálu jsou dlouhá životnost, vysoká odolnost (nemá problém s častým praním) a snadná údržba (velmi dobře se žehlí).

Sanforizace

Sanforizace je kontrolované kompresivní srážení textilií. Je to mechanický proces, kterým se dosáhne značného snížení sráživosti při praní.

Na speciálním stroji se textilie pěchuje podélným a příčným směrem za spolupůsobení horkého vlhkého vzduchu. Textilie prochází mezi gumovým pásem a ohřívaným měděným válcem. Přítlačný válec tiskne gumový pás na měděný válec, pryž se při tom roztahuje a s ní i textilie. Když tlak povolí, gumový pás a zpracovávaný materiál se zkrátí. Zkrácení je tím větší čím silnější je přítlak válce.

Na tomto principu se dají zušlechťovat textilie všeho druhu. Úpravou se zboží prodraží až o 10 %, zároveň se však podstatně zlepší jeho užitné vlastnosti.